Prețuri orientative & transparență

Prețuri orientative — ca să știi la ce să te aștepți, înainte să vii.

Mai jos găsești prețurile principalelor tratamente. Prețul exact se stabilește la consult, după ce vedem situația reală și construim planul — nu după o descriere la telefon sau „din burtă”.

  • Toate prețurile sunt exprimate în RON și sunt „de la”, în funcție de complexitate, materiale și timpul necesar. Nu lucrăm cu „promoții” sau „discounturi agresive”, ci cu planuri pe care le poți duce.
Durere & urgențeConsult & radiologieImplanturi & reabilităriProtetică (coroane, punți, proteze)Estetică & albireOrtodonțieCopii

Prețurile de pe pagină te ajută să îți faci o idee. Planul final poate include mai multe etape: consult, radiologie, tratamente pregătitoare, lucrare provizorie, lucrare definitivă. De aceea, la consult primești un plan scris, nu o estimare vagă.

Recepția clinicii cu vedere spre munte

Prețurile te ajută să îți faci o idee. Planul clar se face la consult.

Nu îți cerem să cauți „cel mai mic preț” fără context. La consult punem pe hârtie ce are sens să faci, în ce ordine, în cât timp și care este bugetul orientativ.

Plan scris · Etape clare · Buget orientativ · Fără presiune

02 / 03
Prețuri

Prețuri pe categorii

Valorile de mai jos sunt repere orientative din CMS. Planul exact se stabilește la consult.

Consult & investigații

Consult initial + plande la 398 RON
Consult inițial + plan de tratament398 RON
Consult esteticde la 298 RON
Consult estetic298 RON
Consult copil + adaptarede la 198 RON
Consult copil198 RON
Retroalveolarade la 98 RON
Radiografie retroalveolară98 RON
Panoramicade la 149 RON
Radiografie panoramică149 RON
CBCTde la 299 RON
CBCT 3D299 RON

Prevenție & întreținere

Igienizare completa (detartraj + periaj + airflow)de la 497 RON
Igienizare completă — detartraj + periaj + Airflow497 RON
Detartraj simplude la 298 RON
Detartraj simplu298 RON
Periajde la 179 RON
Periaj profesional179 RON
Airflowde la 199 RON
Airflow199 RON
Fluorizare / intarire smaltde la 299 RON
Fluorizare / tratament de întărire a smalțului299 RON

Plombe & tratamente de canal

Plomba estetica mica/mediede la 369 RON
Plombă estetică mică / medie369 RON
Plomba estetica mare569 RON
Plombă estetică mare569 RON
Plomba ceramica labde la 1.999 RON
Plombă ceramică de laborator1.999 RON
Canal frontalde la 499 RON
Tratament canal dinte frontal499 RON
Tratament canal premolar599 RON
Canal premolarde la 599 RON
Tratament canal molar899 RON
Canal molarde la 899 RON
Retratament canal599 RON
Retratamentde la 599 RON

Coroane & proteze

Coroană metalo-ceramică estetică1.150 RON
Metalo-ceramicăde la 1.150 RON
Coroană integral ceramică zirconiu2.189 RON
Zirconiude la 2.189 RON
Coroană integral ceramică super-estetică2.999 RON
Super esteticade la 2.999 RON
Proteză parțială2.499 RON
Proteza partialade la 2.499 RON
Proteză totală2.999 RON
Proteza totalade la 2.999 RON

Implanturi & reabilitări

Implant dentar3.499 RON
Implant fara coroanade la 3.499 RON
Bont protetic299 RON
Bontde la 299 RON
Coroană pe implant zirconiu2.989 RON
Coroana pe implantde la 2.989 RON
Pachet implant + descoperire + bont + coroană6.286 RON
Pachet implant + descoperire + bont + coroanade la 6.286 RON
Adiție osoasă locală2.999 RON
Aditie osoasa localade la 2.999 RON
Sinus lift intern / extern cu biomateriale premium2.999 RON
Sinus lift intern/extern (biomateriale premium incluse)de la 2.999 RON
Reabilitare parțială pe implanturi, segment 2–3 dinți6.998 RON
Reabilitare partiala 2-3 dintide la 6.998 RON
Reabilitare arcadă pe 4–6 implanturi24.988 RON / arcadă
Reabilitare de arcada (plan 4-6 implanturi)de la 24.988 RON / arcada

Estetică dentară

Albire cu laser1.798 RON
Albire laserde la 1.798 RON
Fațetă dentară2.499 RON / dinte
Fațetă ceramicăde la 2.499 RON / dinte
Coroană super-estetică — reper protetic2.999 RON

Ortodonție & aparat invizibil

Consult ortodonticde la 298 RON
Consult ortodontic298 RON
SPARK per arcadade la 4.989 RON / arcada
SPARK — aparat invizibil4.989 RON / arcadă
Control periodicde la 198 RON
Control periodic ortodontic198 RON

Tratamente copii

Consult + adaptarede la 198 RON
Consult + adaptare198 RON
Plomba dinte laptede la 298 RON
Plombă dinte de lapte298 RON
Sigilarede la 198 RON
Sigilare198 RON
Fluorizare copiide la 249 RON
Fluorizare249 RON

Urgențe & extracții

Pachet urgenta (consult + calmare durere + reteta +, la nevoie, pansament)de la 398 RON
Pachet urgență — consult + calmare durere + rețetă + la nevoie pansament398 RON
Extractie simplade la 298 RON
Extracție simplă / dinte / rădăcină298 RON

Protocol Alpin 5 are o structură separată de pachete / etape și trebuie afișat pe pagina dedicată, nu redus la o singură linie de preț.